Serwer drukarki fiskalnej DMPlaza?

AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Serwer drukarki fiskalnej DMPlaza?

Post autor: AJP_Kuba »

U jednego z klientów mam problem z podwójną fiskalizacją dokumentów. Sytuacja wygląda tak, że po wygenerowaniu dokumentu sprzedaży tworzony jest normalnie paragon fiskalny; dla niektórych dokumentów (nie wszystkich, losowo 1-2 w tygodniu) drukarka fiskalna dokonuje fiskalizacji raz jeszcze, już bez wydruku oryginału(!) - ale wartość raportu dobowego jest zawyżona.
W związku z powyższym zmieniłem timeout w DMPlaza (z 40 na 10s), bo pomyślałem, że paragon musi "wisieć" gdzieś na porcie com. Czy jednak możliwe, że przyczyną jest ustawienie w konfiguracji drukarki fiskalnej stanowiska jako serwer drukarki fiskalnej? jest to wersja programu, w której nie było jeszcze osobnego bufora (w postaci zapisu zlecenia fiskalizacji w bazie).
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 482
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: jevkoo »

W starszych wersjach wydruk odbywał się poprzez wysłanie polecenia poprzez TCP. Polecenie zawierało numer paragonu do wydrukowania. Musiał on istnieć w bazie i nie być zaznaczony jako zafiskalizowany. W przypadku poprawnej operacji fiskalizacji komputer, który wydrukował, zaznaczał paragon jako fiskalny, wiec drugi raz nie mógł przyjąć tego samego polecenia. Dlatego wykluczam udział DM Plaza w tym procederze.
Przyznam, ze po raz pierwszy stykam się z takim problemem. Myślę, ze może rzeczywiście problem jest buforze portu lub w samej drukarce.
ODPOWIEDZ