Windows 10, darmowy update i Plaza

AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Windows 10, darmowy update i Plaza

Post autor: AJP_Kuba »

Wykonałem u siebie aktualizację systemu operacyjnego Windows 7 (x64) do Windows10. Plaza oczywiście przestała się uruchamiać, ale zwykła reinstalacja BDE rozwiązała problem. Byłem zaskoczony (pozytywnie), że nie było wymagana ponowne generowanie pliku licencji.

Przed rozpoczęciem aktualizacji należy pamiętać, że nie cały sprzęt może później działać. Warto dowiedzieć się (lub przetestować), czy zadziałają np. drukarki, jak i również bardziej "egzotyczny" sprzęt i soft: drukarki fiskalne, przejściówki USB/RS232 (lub karty PCI/RS232), programatory kart zamków, centralki telefoniczne...

Sama aktualizacja systemu operacyjnego w moim przypadku trwała ok. 4. godzin. Sprzęt: HP probook 4510s, Intel Core2Duo 2.1GHz, 4GB RAM, ok 15GB wolnego miejsca na dysku systemowym przed uruchomieniem procedury (ale po pobraniu aktualizacji).
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 482
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: jevkoo »

Czy DM Plaza potrzebuje pod Win10 wyłączenia DEP, tak jak dla win8?
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

U siebie mam ustawione na pozycji domyślnej (włącz funkcję DEP tylko dla istotnych programów i usług systemu Windows), czyli nie powinno być potrzeby wyłączania.

Zdążyłem też sprawdzić drukarkę fiskalną (Posnet Thermal FV EJ, podłączenie przez USB) - działa tak samo, jak na win7 (chyba na tych samych driverach - nie zauważyłem, żeby się aktualizowały).
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 482
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: jevkoo »

Zachęcony, tez zmieniłem Windows na 10 i zaskoczenie:
bez problemów, żadnej ingerencji.
Nawet mam wrażenie jakby szybciej.
ODPOWIEDZ