Interfejs GastroPOS

Nowości, które dotyczą całego systemu lub nie mieszczą się w żadnym odrębnym dziale
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Interfejs GastroPOS

Post autor: AJP_Kuba »

W Program.ini pojawiła się sekcja GASTRO. Używam interfejsu wymiany z GastroPOS, zamiennie plikowego i DMPlaza, więc początkowo sądziłem, że może chodzić o wybrany format. Wygląda jednak na to, że w nowej wersji (4391) DMPlaza szuka ustawień w sekcji GASTRO zamiast GASTROPOS. Gdy sekcji brak - dopisuje ją.

Stwarza to problem nawet jeśli używamy standardowej lokacji plików, bo Plaza zakłada przy instalacji folder \DMPlaza\Export\Gastro, a w konfiguracji dopisuje \DMPlaza\Eksport\Gastro.

W programie, oprócz braku możliwości odebrania rachunku przesłanego z restauracji, pojawia się efekt "mrugania": przy każdym wystąpieniu sprawdzenia lokacji wymiany z POS (wyzwalacz czasowy), program zamyka wszystkie otwarte listy menu (te z rozwiniętych ikon, jak i spod PPM).

Czyli: po aktualizacji programu koniecznie należy sprawdzić konfigurację modułu na stanowisku odpowiedzialnym za komunikację z systemem restauracyjnym.
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 480
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: jevkoo »

Mój błąd. W wyniku literówki zmieniła mi się sekcja GASTROPOS.
Oczywiście [GastroPOS] jest jedyną poprawną i zaraz wgrywam nową bibliotekę i exe.
ODPOWIEDZ