Naliczanie rachunków otwartych

Jak każdy program i nasza DM Plaza nie jest wolna od błędów - prosimy opiszcie je - szybciej zostaną naprawione
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Naliczanie rachunków otwartych

Post autor: AJP_Kuba »

v4224, wcześniejsze też (wyłapane na 4190)


Dodaję do pobytu usługę, zamykam dobę, sprawdzam rachunki pod pokojem - rachunek za usługę jest naliczony, wartość =0.
Ta sama usługa naliczona inaczej (np górną ikoną "nalicz i wystaw", czy "twórz fakturę") generuje poprawne obciążenia - oczywiście o ile nie mamy za nią istniejącego już rachunku zerowego.

Kolejny błąd z serii "jedna operacja, różne drogi, różne wyniki".

Na chwilę obecną pozostaje tylko zamknięcie doby->opcje->odznaczyć "nalicz rachunki przy zamknięciu doby", zatwierdzić, uruchomić plazę ponownie, i nie ruszać. No i przeklikać aktywne meldunki, żeby już utworzone rachunki zerowe zostały pokasowane.
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Również naliczanie rachunków, ale tym razem właśnie chcę uzyskać rachunki zerowe za usługi, które mają ceny zerowe - rachunki takie nie są generowane, zatem nie mam ich np. w wykazie usług do faktury, czy raporcie sprzedaży wg rachunków (moduł sprzedaż). Ustawienia w bazie są raczej poprawne - w tej samej bazie wersje do 2.2.10.4005 włącznie generują rachunki, dowolne wyższe wersje - już chyba tylko w sytuacji błędnego naliczania;p
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Podbijam, już trochę minęło - bez reakcji.

Naliczanie przy zamykaniu doby wykonałem testowo, efekt jak opisany powyżej.

Co do naliczania rachunków zerowych, sprawdziłem na aktualnej wersji zachowanie:
CzyNaliczacZeroweRachunkiOtwarte=0 => w oknie rezultatu mam wpis "utworzono X rachunków na podstawie usług stałych", ale rachunków w bazie nie ma.
CzyNaliczacZeroweRachunkiOtwarte=1 => nie znaleziono usług do naliczenia, również rachunków w bazie nie ma.

...czyli wartość parametru jest trochę na bakier z jego nazwą (0=nie; czy naliczać? NIE -> Plaza próbuje naliczać...). Nie mam triggera, który by je kasował. Spróbowałem również "odwrócić" parametr UsuwajPozycjeZZerowaCenaZRachunkowOtw, ale nie o to chodzi.
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Sytuacja analogiczna do pierwszej w tym wątku, dotyczy planów cenowych za pobyt. Jeśli pod pobytem nie ma naliczonych obciążeń za nocleg, a mamy włączone naliczanie obciążeń przy zamykaniu doby, to doba będzie naliczona wg stawki za pierwszy składnik planu cenowego. Aby naliczyć poprawne wartości, trzeba otworzyć meldunek, zatwierdzić, naliczyć obciążenia ręcznie. Rozwiązaniem jest albo naliczanie rachunków z ich blokowaniem, albo znów -> wyłączenia naliczania obciążeń przy zamykaniu doby.

Wyłączenie naliczania jest możliwe od wersji 3791 włącznie.
Błąd stwierdzony jeszcze na 3724, ale sprawdzałem na bieżącej (aktualizacja do 4519, usunięcie WSZYSTKICH procedur osadzonych w bazie, odtworzenie procedur).
ODPOWIEDZ