Faktura - zmiana płatności

Jak każdy program i nasza DM Plaza nie jest wolna od błędów - prosimy opiszcie je - szybciej zostaną naprawione
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Faktura - zmiana płatności

Post autor: AJP_Kuba »

Zmiana warunków płatności dla zamkniętego dokumentu sprzedaży jest możliwa właściwie dla każdego i zawsze - przez górną ikonę "zmień formę płatności...". Problem pojawia się przy próbie zmiany terminu płatności:
- w okienku "podziel płatność" daty są zablokowane
- ile dni nie przyjmuje wartości ujemnych
- termin płatności jest kalkulowany na podstawie bieżącego terminu płatności (aktualny termin płatności + nowe ile dni)
W efekcie nowy termin płatności może być tylko równy lub późniejszy od bieżącego, i użytkownik nie mający pełnych uprawnień do edycji dokumentu nie może skrócić tego terminu.
Dotyczy zarówno DataZaplatyOdDatyWystawienia = 0, jak i DataZaplatyOdDatyWystawienia =1; sprawdzane na v.4463.

Przykład:
- wystawiam fakturę z datą bieżącą (21.06) i datą sprzedaży wczorajszą (20.06)
- nadaję formę płatności: przelew 21 dni (-> 12.07)
- drukuję, blokując sobie tym samym prawo do pełnej edycji dokumentu
- zmieniam warunki płatności: przelew 7dni (plaza podpowiada 19.07)
=> otrzymuję zapis mocno niespójny:
- FAKTURA_DATA = 21.06.2016
- FAKTURA_DATAOP = 20.06.2016
- FAKTURA_TRMPLA = 7, FAKTUR_TRMPLA2=0, FAKTURA_TRMPLA3 = 0
- FAKTURA_DATAPLA=2016.07.19, FAKTURA_DATAPLA2=2016.07.19, FAKTURA_DATAPLA3=2016.07.19
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Powyższa funkcja na bieżącej wersji (4533) dalej taki sam efekt.

Dodatkowo wykryliśmy brak możliwości zmiany formy płatności w analogiczny sposób dla faktury korygującej zmniejszającej sprzedaż. Okno płatności posiada mechanizm kontrolny sprawdzający, czy podstawowa forma płatności ma kwotę >0.
Próbowałem obejść kontrolę, robiąc dwie formy płatności: 0,01zł oraz (-220,01zł). Dokument zapłaty na plus jest tworzony, na minus - nie. Idąc dalej, stworzyłem korektę na minus, zaznaczyłem "twórz dokument zapłaty gotówkowej/ bezgotówkowej". Dla gotówki - jak zawsze, pytanie czy wykonać wypłatę. Dla pozostałych - brak dokumentu płatności. Zatem, aby ewidencjonować płatności, musiałbym generować je ręcznie, bo spod dokumentu się nie da.

Dodatkowo - uwaga na płatności walutowe. Można je wygenerować przez górna ikonę, ale nie dostają przypisania do kasy. W bazie mam określoną domyślną kasę EUR (w parametrach oraz w definicji waluty).
ODPOWIEDZ