Zamki SALTO

Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 482
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Zamki SALTO

Post autor: jevkoo »

Komunikacja z SALTO może odbywać sie wg 3 różnych protokołów
1) ogólny FIAS
2) Standard INDUSTRY
3) rozszerzony standard INDUSTRY

Protokół FIAS jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i jest prosty w konfiguracji.
Jednakże znacznie więcej możemy uzyskać stosując protokół INDUSTRY


Konfiguracja modułu

1.1 Dodanie modułu
Moduł jest zdefiniowany w bibliotece pLockCard.dll. Biblioteka współpracuje tylko z wersją 2.2.9.3851 i wyżej.

1.1.1. Parametry transmisji czytnika (dla połączonych przez port COM)

Czytnik pracuje na porcie COM o szybkości 9600, brak parzystości, 8 bitów 1 bit stopu. Definicja prędkości i innych parametr ow znajduje się w czytniku SALTO
1.1.2. Dodanie biblioteki do listy modułów
W pierwszej kolejności należy dodać moduł do listy modułów (rysunek nr 1) oraz zaznaczyć go jako aktywny.
Kolejną czynnością jest zdefiniowanie rodzaju obsługiwanej kart oraz portu COM.
Jako typ wybieramy SALTO. Możemy sprawdzić poprawność transmisji – otwierając ponownie okno konfiguracji – jeśli wciśniemy przycisk „Wydaj kartę” moduł będzie połączony testowo z czytnikiem i na terminalu z prawej strony wyświetli wysłaną sekwencję.

Uwaga-
korzystanie z modułu zamków SALTO jest możliwe tylko wtedy gdy parametr.
LockCardTypBiblioteki ma wartość 1 a moduł jest aktywny na danym stanowisku.

Po podłączeniu można z modułu FDU SALTO korzystać jak poprzednio – o ile nie jest w trybie PMS Interface.


1.1.3. Konfiguracja parametrów dostępu i uprawnień

Podczas generowania karty można rozszerzyć informacje o uprawnieniach dla danej karty oraz o limicie przysługującym na daną kartę. Wartość limitu determinuje wartość jaką ma gość do wykorzystania posługując się kartą np. w restauracji czy pubie.

Informacje o limicie związane są z goście, statusem gościa oraz pobytem. Uprawnienia są związane ze statusem gościa, cennikiem i cennikiem nadrzędnym Tam tez definiujemy poziomy uprawnień.

W konfiguracji programu można także ustawić automatyczne generowanie karty dla każdego nowego gościa (LockTworzenieKartyZarazPoMeldunku). Karty mogą być personalizowanie z poziomu pobytu (dla każdej osoby mieszkającej oddzielna karta, generowane jednocześnie podczas pobytu).


1.2. Generowanie kart w DM Plaza

DM Plaza generuje karty podczas meldowania gościa. Można także przypisać gościowi kartę w dowolnym jego momencie wybierając z menu jak na rysunku 3.

Podczas przypisywania możemy zmienić ręczenie liczbę kart-kluczy jak i nadać uprawnienia jeśli są inne niż przypisane domyślnie do pobytu, gościa. Możemy także dodać dodatkowy pokój.
Należy pamiętać, ze jednocześnie musimy wygenerować tyle kart ile mieszka gości w pokoju. Każda następna jest karta dodatkową.

Podczas generowania należy zwrócić uwagę czy moduł jest podłączony do czytnika i czy numer został odczytany poprawnie. Formularz bez numeru pokoju i osoby nie zostanie zatwierdzony.


Generowanie kart można zautomatyzować poprzez parametry oraz odpowiednio modyfikować dostęp i limit podczas meldowania gościa (rysunek 7).



Dostęp do funkcji kart gości mamy dodatkowo poprzez przyciski szybkiego dostępu do kart u dołu menu głównego. Jednakże doradzamy wybieranie kart z menu meldunków – wtedy wszystkie dane są już wypełnione. Przycisk ten jest pomocny przy funkcjach specjalnych.


1.3. Kontrola kart w DM Plaza.
Każda wystawiona poprawnie karta jest zapisywana i dostępna w menu karty i zegarki. Przy każdym pobycie znajduje się w liście danych skojarzonych możliwość podejrzenia kart skojarzonych z danym meldunkiem (rys 7).
W module kontrola dostępu dodatkowo istnieje możliwość zarządzania kartami z menu Administracja-> kontrola dostępu.