Automatyzacja procesu wysyłania Pay by Link

Obsługa płatności online, kart kredytowych, czytniki kart, dostawcy usług
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Automatyzacja procesu wysyłania Pay by Link

Post autor: jevkoo »

Od Plaza 2024 c nasz system ma możliwość automatyzacji wysyłki.
Automatyzacja polega m.in. na znanej z poprzednich wersji wysyłce linku po przyjęciu rezerwacji.
Jednakże ze względu na częste sytuację, w których klienci wolą wybrać tradycyjny przelew spotykamy się z wysyłaniem ponagleń przez system Pay by Link, mimo że rezerwacja została już opłacona.
Dlatego wprowadziliśmy następujące rozwiązania:
1. Jeśli link zostanie opłacony tradycyjnym przelewem, a faktura zaliczkowa do takiego przelewu zostanie wystawiona ręcznie, to system automatycznie wyśle informacje do systemu Pay By link o anulacji płatności i odpowiednio to oznaczy w systemie.
2. Jeśli gość uzgodni zmieniony termin płatności, a data płatności zostanie zmieniona w rezerwacji, to system automatycznie wyśle informacje do systemu Pay By link o anulacji płatności i odpowiednio to oznaczy w systemie. Dodatkowo zostanie wystawiona nowa płatność na nowa kwotę zaliczki i z nową datą płatności.
3. Jeśli gość zmieni kwotę płatności, a data płatności zostanie zmieniona w rezerwacji, to system automatycznie wyśle informacje do systemu Pay By link o anulacji płatności i odpowiednio to oznaczy w systemie. Dodatkowo zostanie wystawiona nowa płatność na nowa kwotę zaliczki i z nową datą płatności.
4. Jeśli gość anuluje rezerwacje lub zostanie usunięta, to system automatycznie wyśle informacje do systemu Pay By link o anulacji płatności i odpowiednio to oznaczy w systemie.
5. Jeśli zmienimy wartość rezerwacji na zero, to system automatycznie wyśle informacje do systemu Pay By link o anulacji płatności (jeśli jest) i odpowiednio to oznaczy w systemie.
6. Gdy musimy anulować płatność i żaden z w/w powodów nie nastąpił, możemy także anulować link przez przycisk "Anuluj" na liście płatności online. System automatycznie wyśle informacje do systemu Pay By link o anulacji płatności i odpowiednio to oznaczy w systemie.
7. Jeśli link zostanie opłacony (opcja) to zostanie automatycznie wygenerowana faktura zaliczkowa.