Nowa wstążka

Nowości, które dotyczą całego systemu lub nie mieszczą się w żadnym odrębnym dziale
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nowa wstążka

Post autor: AJP_Kuba »

Dostałem wersję z wstążką, chwilę na niej poklikałem... i nadal zdecydowanie odradzam. Zmiana - owszem, na plus, szczególnie pod względem estetycznym. Nowa wstążka, w porównaniu do swojej starej wersji, istniejącej już dość długo, jest na pewno znacznie bardziej czytelna, i nie odstrasza już wyglądem. Na tym niestety kończą się plusy.
Microsoft od pewnego czasu odradza tworzenia aplikacji z interfejsem jednookienkowym, uzasadniając to tym, iż większość programistów robi to źle - w większości przypadków szło tu o zwalnianie zasobów podczas zamykania okna "child"; tego jeszcze w plazie nie sprawdziłem, ale podejrzewam że nie ma zmiany względem standardowego interfejsu. Przejście na nowy pasek wiąże się jednak z kilkoma kwestiami, które na chwilę obecną go dyskwalifikują:
- funkcje kilku modułów są w niedostępne we wstążce
- funkcje kilku modułów są we wstążce w innych miejscach, niż jesteśmy przyzwyczajeni (dokumenty kasowe w Module Sprzedaż)
- nazwy modułów powinny być skrócone; przy ich dużej liczbie, na wstążce mamy x-naście zakładek "Moduł", zamiast "recepcja", "sprzedaż", "kasa"
- po przelogowaniu użytkownika ładowane są dodatkowe paski skrótów poszczególnych modułów
- przelogowanie użytkownika zachowuje rodzaj menu (jeśli użytkownik A ma ustawione okno menu, a użytkownik B wstążkę, to interfejs i tak zostaje do chwili zamknięcie DMPlaza; jeśli najpierw zaloguje się A, zmieni użytkownika i zaloguje się B, to będzie pracował na oknie menu, i vice versa)
- okno wstążki zajmuje cały ekran, nie tylko obszar wstążki; tło tego okna jest przezroczyste tylko wizualnie, nie dla myszki - okno wysłane pod spód dość ciężko wyciągnąć na wierzch, trzeba trochę pożongolować... i przez to chyba najbardziej kuleje "usability"
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 482
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: jevkoo »

Wstążka jest zdefiniowana w pliku pmenu_rbn.dll, gdy nie ma tego pliku czyta z pmenu.dll z wszystkimi aspektami tego pliku. Głównym problemem są opisane wyżej komplikacje.
Okno jest przezroczyste i klikalne w Windows XP, 7, ale już nie w Windows 8, nad czym pracuję.
Od wstążki nie ma odwrotu. Myślę, że po początkowych bólach będzie głównym interfejsem DM Plaza.
Menu wstązki można znależć na naszym ftp
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Okno nie jest przezroczyste dla myszy w Win7, chyba że jest różnica między zachowaniem na 32 bitach i 64bitach. Testowałem na Win7x64 oraz Win8x64 - od przejścia na 64 bity nie ma odwrotu:)

Większej różnicy po wgraniu biblioteki nie zauważyłem... ze wstążką jeszcze poczekam.
ODPOWIEDZ