Grafik - przenoszenie rezerwacji i meldunków

Jak każdy program i nasza DM Plaza nie jest wolna od błędów - prosimy opiszcie je - szybciej zostaną naprawione
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Grafik - przenoszenie rezerwacji i meldunków

Post autor: AJP_Kuba »

Na grafiku można przesuwać rezerwacje (i meldunki) bez ich otwierania - wciskamy CTRL, łapiemy rezerwację i przesuwamy do innego pokoju. Operacja jest jednak obciążona istotnym błędem - przy takiej operacji, rezerwacja zawsze zajmuje pokój na jedną dobę dłużej, niż powinna!
Załóżmy dwie rezerwacje: na pokój 101 w terminie np. 5.cze - 7.cze, oraz pok102 w terminie 7.cze - 10.cze. Przesunąć rezerwacji ze 101 na 102 się nie da, bo sprawdzana jest dostępność wymagana dla rezerwacji 5-8 (a nie 5-7). Co więcej, choć próba przeniesienie rezerwacji się nie udała, to pokój 102 jest teraz wolny również w terminie 5-7 (b- rezerwację z niego mieliśmy zabrać, tak?)
Dalej, przenieśmy rezerwację z pokoju 101 do pustego 103 - da się. Ale 103 zostanie zajęty dniach 5-8, choć rezerwacja jest na 5-7.
A jak już namieszamy, konieczna jest aktualizacja obłożenia.

Otwarcie rezerwacji z poziomu grafika i zmiana terminu lub pokoju, oraz zatwierdzenie zmienionej rezerwacji/pokoju zajmuje pokój właściwie.
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Bump!

Pierwszy raz wysłałem zgłoszenie tego błędu ponad trzy lata temu (mail z dnia 4.X.2011, wcześniej nie będę już sprawdzał). Cały grafik przeszedł od tej pory przynajmniej dwie gruntowne przebudowy, a problem nadal istnieje...
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 482
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: jevkoo »

Usunę drag&drop :)
Aż mi wstyd, zająłem się tym. Poprawka zrobiona
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

A kiedy będzie udostępniona wersja z poprawką...?
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Test na obecnej wersji:
- rezerwacja przenosi się jak dotąd
- za to próba przeciągnięcia meldunku to najpierw oczekiwanie na zakończenie obliczeń, później komunikat informujący, że nie można przenieść meldunku do innego pokoju, a efekt końcowy to dwa meldunki: pierwotny, oraz dodatkowy z datą rozpoczęcia 1899-12-29 (test na pustej bazie).
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Podbijam i sprawdzam, wersja 4310, procedurę DODAJ_OBLOZENIE usunąłem i odtworzyłem w bazie. Błąd nadal aktualny...
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

v.4519, zgłoszenie nadal aktualne.
ODPOWIEDZ