Zakładam, że w licencji oraz odpowiedniej grupie użytkowników masz włączony moduł DMPlaza MObile (prawa kolumna modułów, pod drukarką fiskalną, centralą, itp)
Jeśli sprawdzasz na użytkowniku ADMIN, to upewnij się, że employee_id > 0
1. Serwer
do testów - serwer jest w funkcjach administratora
do normalnej pracy - uruchamiaj plaze z opcją HTTPSTART
jeśli port 80 jest zajęty - wybierz jakiś wolny i otwarty na firewallu; wskaż istniejący folder jako web page root (u mnie C:\dmplaza\web), zaznacz logowanie zdarzeń (żeby zobaczyć, czy połaczenia przychodzą)
zaznacz "serwer aktywny na tym stanowisku"
serwer działa
2. Użytkownicy
dane wspólne -> uzytkownicy -> lista użytkowników
ustaw prawa do operacji przez Mobile - zakładka Prawa5
ustaw logowanie do plaza Mobile - czyli PIN Plaza Mobile
ustaw uprawnienia do pokoi - dolna ikona pokoje. Aby logowac się przez Mobile, użytkwonik musi mieć prawo obsługi przynajmniej jednego pokoju. Tip: jest opcja dodaj wszystkie pokoje:)
Teraz, jeśli mobile jest skonfigurowany, firewall otwarty, to powinieneś móc sie zalogować.
3. Statusy
Tu pola do popisu nie ma - statusy pokoi są predefiniowane obustronnie (plaza i mobile). Wybierasz pokój->statusy->status, plaza odiera informacje, oznacza pokój m.in. na grafiku, koniec.
W drugą stronę - zmieniasz status pokoju w Plazie, mobile zmiania kolor ikonki pokoju, koniec.
4. Minibary
Definiujesz w Plazie asortyment:
- aktywny
- typu Minibar
Dodajesz cennik domyślny (cena, vat) wg którego będzie generowane obciążenie za minibary
Opcjonalnie ustawiasz OPIS KLAWISZA - wg tego pola Mobile wyświetla nazwy. Aby ustawić, zaznaczasz na zakładce właściwości: można używac w POS, przechodzisz na zakładkę POS, Mobile-> prawy dolny róg
W Mobile wskazujesz koljene użyte minibary, klikasz ZGŁOŚ, i w aktywnym meldunku tego pokoju pojawiają się obciążenia (jako zewnętrzne, czyli tylko admin będzie mógł je usunąć). Jeśli poszły dwie sztuki - w Mobile powtarzasz operację => przydałaby się możliwość określenia kolejności minibarów, teraz jest chyba po ASORT_ID, a chciałoby się mieć najczęśćiej używane na początku...
5. Zgłoszenia
w mobile zdefiniowane odgórnie, w Plazie można nazwać po sowjemu. Dane wspólne -> inne -> pozostałe słownik -> zlecenia. Tworzymy nowe, podając kod HouseKeeping i nazwę - w mobile są to kolejno:
1- sprzątanie
2- hyraulika
3- elektryka
4- klimatyzacja
5- zamek
6- bezpieczentwo
7- inne
Mobile wysyła zgłoszenie, plaza szuka w słwonikach odpowiedniego kodu i w liście zgłoszeń widzimy już nazwę ze słownika plazowego. Przykładowo, jesli masz w hotelu bezawaryjną klimatyzację, ale telewizory wymagają interwencji, to wpisz w Plazie nazwa=TV, kod=4, i wysyłając z Mobile zgłoszenie KLIMATYZACJA, w plazie zobaczysz jako rodzaj zlecenia: TV
UWAGI
- serwer http nie zapisuje numeru portu? jak go zapamiętać, jesli używamy niestandardowego?
- logowanie zdarzeń z serwera np. do pliku - da się? czy jest tylko w okienku podglądu?
- sortowanie minibarów - bo wybór ilości raczej nie jest tu konieczny
- zamykanie - serwer http aż za łatwo zamknąć, mógłby mieć chociaż własne pytanie "czy na pewno zamknąć?"
- PIN Plaza Mobile - obecnie nie jest wymagana unikalność, plaza logowany jest chyba ostatni employee o danym numerze PIN. Można wymusić unikalność, np. w bazie indeks typu unique + domyślna wartość = employee_id *(-1), wtedy nikt bez umyślnie nadanego pinu się nie zaloguje z mobile (nawet znając swój employee_id)