Lista osób - drukowanie i wyświetlanie

Jak każdy program i nasza DM Plaza nie jest wolna od błędów - prosimy opiszcie je - szybciej zostaną naprawione
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Lista osób - drukowanie i wyświetlanie

Post autor: AJP_Kuba »

Próba wydruku listy osób (pełnej, tej z dane wspólne->baza klientów) daje tabelkę z czytelnymi nagłówkami, a wartościami wydrukowanymi czcionką Wingdings czy czymś takim. To chyba to czcionka, która jest użyta domyślnie na ostatniej kolumnie listy. Widok nie ma żadnych skryptów (sprawdziłem rejestr oraz folder %dmplaza%\scripts\view). Sprawdziłem na kilku drukarkach, sprawdziłem drukowanie do drukarki M$ XPS Writer, jak również PDFCreator.

Drążąc temat: konfiguracja siatki danych nie zapamiętuje ustawień czcionki (co chyba już tu zgłaszałem), a w nowych wersjach, gdy przeedytuję konfiguracje siatki danych, po ponownym wejściu na listę jest ona już w programie wyświetana tą czcionką. Usunięcie (w rejestrze, konfiguracja widoku tego okna) wartości GridUserInterface=1 przywraca domyślną czcionkę.
Konfiguracja -> przywróć domyślne też poprawia widok, więc nie trzeba dłubać w rejestrze. No i zdarza się, że plaza się zawiesi przy probie zapisu lub kolejnego wejścia w ustawienia wyświetlania siatki...

Na innych oknach list problemu nie zauważyłem
Sprawdzałem to na instalacji, gdzie lista przyjazdów jest drukowana bezpośrednio z siatki danych i działa, a lista osób ma opisany problem, v.2845;
zgłoszono mi to z obiektu, gdzie lista pokoi dała się wydrukować chwilę wcześniej i chwilę później, v.4119;
zmianę czcionek na samej liście (wyświetlanej) sprawdziłem na dwóch komputerach i bazach, wersje 4170 i 4221
Awatar użytkownika
jacqueline
Posty: 13
Rejestracja: 2014-08-21, 21:18
Lokalizacja: O/ Gdańsk

Post autor: jacqueline »

Jeśli ostatnią kolumną jest kolumna zawierająca czcionkę Webdings i Wingdings
(w przypadku definiowanego widoku) może taki problem wystąpić.
Nie spotkałam się z czymś takim podczas testów, gdy widok nigdzie nie był zapisany.
W domyślnym widoku ostatnia kolumna (typ wysyłki) jest wypełniana czcionką Wingdings.
Na wszelki wypadek usuniemy ją z nagłówka kolumny. Może to pomoże (zmiana od wersji 4216)
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Ta sama lista, wchodzę w konfigurację siatki danych, zaznaczam "ZAPISZ NOWE", zamykam listę, otwieram, cała lista wyświetlana w wingdings. Dodac nowego pola też nie można, ustawienie czcionki wyświetlania przed zapisem nie pomaga.
Sprawdzone na dwóch komputerach, wersja bieżąca (4392).


Przechadzka po rejestrze pozwoliła mi zauważyć jeszcze jeden fakt dotyczący zapisów wyglądu okna, mianowicie mam tam węzły typu "cenniki dla 2 osób", "cenniki dla 3 osób", "Dokumenty sprzedaży na podstawie FAKTURA VAT (tu numer i data)", "Meldunek (ID), Rachunki otwarte"... Serio?? Nawet jeśli to efekt przełącznika DEBUG, to raczej mocno przesadzony.
ODPOWIEDZ