Magazyn - stany magazynowe

Jak każdy program i nasza DM Plaza nie jest wolna od błędów - prosimy opiszcie je - szybciej zostaną naprawione
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Magazyn - stany magazynowe

Post autor: AJP_Kuba »

W konfiguracji magazynu jest "dokumenty magazynowe zmieniają stan" -> po zatwierdzeniu całego dokumentu.
Mam stan magazynowy towaru A = 0szt.
Tworzę PZ, dodaję pozycję 10szt towaru A
Zatwierdzam pozycję, zatwierdzam PZ, sprawdzam stan - jest 10szt.
Otwieram PZ, otwieram PZ, przeklikuję formatkę, zatwierdzam pozycję, sprawdzam stan - jest 20szt.

Jeśli dokument magazynowy jeszcze nie był zatwierdzony, można poprawiać pozycje i stan się nie zmienia. Jeśli wracam do dokumentu, który był już zatwierdzony, i przeklikuję się przez pozycje, stan reaguje po każdym "zatwierdź" pozycji.

??? Poklikałem, poklikałem... po zmianie opcji "Metoda kontroli stanów" z FIFO na "cena średnio ważona" opisane zachowanie nie ma miejsca - klikanie w pozycję nie zmienia stanu, chyba że zmienimy ilość na tej pozycji; w takiej sytuacji ilość jest poprawiana.
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 482
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: jevkoo »

wcześniejsze zatwierdzenie przy jakiej metodzie zmiany stanu było?
AJP_Kuba
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: 2009-06-05, 07:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: AJP_Kuba »

Metoda ustawiona przy zatwierdzaniu stanu wydaje się nie mieć znaczenia (sprawdzałem dla dokumentu ustawionego na FIFO, jak też dla świeżego wystawionego już na cenach średnio ważonych). Metoda jest istotna dla reakcji na przeklikanie pozycji już raz zatwierdzonego dokumentu magazynowego:
- dla FIFO i PZ, stan zwiększa o ilość na danej pozycji
- dla ceny średnio ważonej i PZ, stan jest poprawiany o zmianę ilości w przeklikiwanej pozycji, również dla dokumentów wstecznych

Stany wyświetlam zsumowane, z podziałem co do magazynu
ODPOWIEDZ