Strona 1 z 1

Zamki BE-TECH

: 2015-11-08, 22:49
autor: jevkoo
Zamki BE-TECH to rozwiązanie off-line, z kartami typu Mifare.
Zewnętrzny czytnik jest podłączony do portu USB (RW-33, RW-41) lub szeregowego (RW-21,RW-26) komunikuje się z komputerem dzięki sterownikom dostępnych na stronie internetowej producenta czytnika (szukamy po modelu czytnika). Najczęściej jest wgrany jest program BIS Hotel sterowniki tez są zainstalowane.
Aby uruchomić zamki BE-TECH potrzebujemy biblioteki:
  • “btlock57.dll” podstawowa biblioteka zawierające funkcje obsługi kluczy,
    “zymsr232.dll” to driver używany dla kodera RW-21 przez port szeregowy,
    “Zymurusb.dll” i“EasyD12_500.dll” to driver dla kodera RW-33 poprzez USB.
    “Btmf1232.dll” to driver dla kodera RW-26 połączonego przez port szeregowy.
    “Acr120u.dll” i “AcsReader.dll” sterowniki do kodera RW-41 połączonego przez USB.
Parametr
LockCardTypBiblioteki musi być ustawiony na 18
Obrazek

Aby uruchomić operacje na kartach niezbędna jest znajomość hasła hotelu. Bez hasła żadna operacja nie zostanie wykonana. Hasła PowerSwitch i danych potrzebne są tylko wtedy jeśli korzystamy z tych opcji.

Hasło wpisujemy jak na rysunku niżej:
Obrazek

Wyróżnikiem zamków są funkcje, które wymagają podania numeru gościa. Uwaga jeden gość może mieć tylko jedną kartę główną.

Numer zamka pokoju jest reprezentowany przez numer zewnętrzny (system poprzedza
Numer zerami, zatem czytając konfigurację z BIS Hotel nie dopełniamy numeru)
Obrazek

Numery pokoi łączonych wpisujemy w liście pokoi. Numer drzwi łączonych to 8 znakowy numer zamka. Jak liczymy drzwi suity:
Domyślną wartością jest "00000000”.
Gość może otworzyć maksymalnie 32 drzwi suit.
Jeśli gość chce otworzyć drzwi No.01, No.02, No. 07 and No.08 w pokoju suite, binarny ciąg znaków będzie “0000 0000 1100 0011”, będzie to przekonwertowane na ciąg heksadecymalny: “00C3”. Taką tez wartość musimy wpisać.
Dokładnie tak samo liczymy drzwi publiczne.
Prawidłowy odczyt drzwi wspólnych Nr 1:
Obrazek
Błędny odczyt drzwi wspólnych nr 1:
Obrazek

Zamki BE-TECH można obsługiwać także przez protokół TCP Omnitec.

: 2016-01-22, 15:46
autor: AJP_Kuba
Kwestia samego kodowania kart: zamek pamięta najwyższy numer karty, której użyto do jego otwarcia. Kodując klucze (np. górną ikoną "Generuj kartę zamka"), Plaza odczyta liczbę osób w pokoju, ale wystawi jedną kartę. Wystawimy drugą w ten sam sposób, pójdziemy do pokoju, pierwsza karta zadziała, druga też, ale po użyciu drugiej pierwsza już nie otworzy zamka.

Aby wygenerować karty o takim samym numerze, trzeba wyłączyć opcję "Kolejna karta jest dodatkową". Zatwierdzamy, i teraz Plaza po zakodowaniu pierwszego klucza pokaże komunikat "zbliż kartę zamka/OK", więc zabieramy z programatora pierwszą kartę, kładziemy kolejną, klikamy OK, i powtarzamy zależnie od liczby kluczy, które chcemy wydać. Tak wygenerowane klucze będą miały ten sam numer karty, więc można ich używać naprzemiennie.
Moim zdaniem mylące, bo "dodatkowa" karta to druga karta do pokoju, więc... wyłączam opcję "kolejna karta jest dodatkową", aby wystawić dodatkową kartę?

Na szczęście mamy parametr CardNastepnaKartaJestDodatkowa, odpowiadający za zaznaczenie opcji "Kolejna karta jest dodatkową", więc warto ustawić na 0, jeśli wydajemy karty wszystkim gościom, a nie jedną na pokój.

: 2016-04-15, 17:07
autor: jevkoo
Istotna informacja - nowe karty, całkowicie czyste mogą dać mylący komunikat: "Błędne hasło". Jest to o tyle prawda, że taka karta po prostu hasła nie ma.
Po pierwszym zapisie na karcie problem zniknie.

: 2016-04-15, 17:09
autor: jevkoo
Kolejna karta gościa - proszę pamiętać, ze nowy numer gościa dla BE-TECH, to nowa seria kart. Wprowadziliśmy w nowej wersje zabezpieczenie, tak aby dla danej sesji numer gościa był zawsze ten sam.
Dodatkowo dodaliśmy komunikaty wskazujące na wynik operacji.