Eksport kart pobytu XML

Opisy funkcji modułu rehabilitacja
Awatar użytkownika
jevkoo
Administrator
Posty: 487
Rejestracja: 2009-05-17, 19:28
Lokalizacja: Skoczów

Eksport kart pobytu XML

Post autor: jevkoo »

Aby poprawnie wygenerować karty pobytu w postaci pliku XML należy poprawnie wypełnić kartę zdrowia gościa.
Przede wszystkim musi zostać wypełniona informacja o skierowaniu. Opis importu skierowań elektronicznych znajda Państwo w odrębnym temacie.

Obrazek

Wybranie informacji o skierowaniu powoduje przypisanie wszystkich informacji związanych ze skierowaniem, takich jak nazwisko, imię, numer księgi głównej, data pobytu i rezerwacja lub meldunek - jeśli jest).
Ten sam efekt osiągną Państwo klikając w przycisk "księga główna"

Obrazek

Poprawnie wypełniona informacja o skierowaniu to podstawa dalszej pracy z karta zdrowia. Błędne daty skierowania mogą spowodować, ze rezerwacja nie zostanie odnaleziona. Proszę pamiętać o wpisaniu numeru księgi głównej, który jest związany ze skierowaniem (NIE Z OSOBĄ)

Obrazek

Jeśli system sam nie znajdzie informacji o pobycie lub rezerwacji proszę ją bezwzględnie uzupełnić.

Po uzupełnieniu informacji o skierowaniu, po pobycie należy dodać dodatkowe informacje o ocenie leczenia. Można to dodać w momencie wypełniania epikryzy.

Obrazek

Informacje o ocenie zdrowia są predefiniowane i nie można ich zmienić. Opis może być zawarty w innych polach, lecz nie będą one podlegały eksportowi.
System stara się sam uzupełnić na podstawie pobytu informację o jego przebiegu, lecz w przypadku wydarzeń nierejestrowanych np skrócenia pobytu z powodu przerwania leczenia, ta informacja musi być wybrana ręcznie.

Eksportować można jedną kartę lub wiele kart ograniczonych zakresem dat.

Obrazek

Karty mogą być generowane wielokrotnie jako plik XML do wybranego katalogu - domyślnie \Export\Med. Ustawienia można zmienić w program.ini